Blog

Minecraft Tarım Rehberi (Tüm Bilgiler)

minecraft da tarım nasıl yapılır

Her geçen gün yeni özellikleri ile oyuncularının daha fazla keyif alması için elinden geleni yapan Minecraft’ta hayatta kalmak için en önemli etkenlerden biri olan Minecraft tarım rehberi için gerekli her şeyi anlatıyoruz.

Minecraft Tarım Rehberi

Minecraft’ta tarımcılık şudur; Oyunda bulunan belirli bitki ve tohumların bularak ve ekerek yapılır. Elde ettğiniz tohumları ektikten sonra belli bir süre beklemeniz gerekmekte. Bekledikten sonra toplamaya hazır olan hasatı toplayabilirsiniz. Topladığınız hasatlar ile ekmek, pasta vb. gibi yiyecekleri üretebilirsiniz. Bununla beraber hem dışarda yemek arama derdinden kurtulursunuz. Bunun yanı sıra ürettiğiniz yiyecekler ile beraber oyunda bulunan bazı hayvanların çiftleştirilmesinde kullanabilirsiniz.

Minecraf’ta Tarım Nasıl Yapılır ?

Minecraft Tarım Rehberine başlamadan önce ilk işiniz ‘ Orak ‘ yapmanız gerekmektedir.

  • Orak üretimini başarılı bir şekilde yaptıktan sonra ürün ekmek istediğiniz topraklara sağ tıklayarak ürünlerinizi ekmek için düzeltme işlemi yapmanız gerekmekte.
  • Yaptığınız orakla düzeltme işleminden sonra toprak işlenmiş olacak ve kuru bir hale gelecektir.
  • Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise suya yakın yapılan topraklarda blokların rengi siyah olur ve sulanmış toprak haline dönüşür.
  • Minecraft tarımında su verimi çok önemlidir. Toprağın sulanması işleminde hasat veriminiz artar ve daha hızlı bir şekilde ürün elde etmiş olursunuz.

Tarım Yapmak İçin Tohum Nasıl Elde Edilir ?

minecraftda tohum nasıl bulunur

minecraft tohum elde etmek

Minecraft tarım rehberinin en önemli parçalarından biride gerekli tohumlar bulunmaktadır. Tohumları elde etmek için oluşturduğunuz dünyada bulunan çimenleri sökmeniz gerekmekte. Söktüğünüz çimenlerin hepsinden tohum çıkmayacaktır.

Minecraft Tarımınızı Korumak 

Hızlı bir şekilde hasat yapmak için sulak bir yere ekmiş olduğunuz tohumları oyunda bulunan yaratıklardan korumak için ektiğiniz tohumların yanına meşale ekleyerek geceleri ortaya çıkan tehlikeli canavarlardan korumuş olursunuz.

Minecraft Tarım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünlerimizi ektik, canavarlardan korumak için meşalelerimizi de ekledikten sonra hasat zamanını bekliyoruz. Ürünlerimiz olduğunda herhangi bir alet yardımı ile ürünlerin üstüne mousenin sol tuşunu kullanarak toplayabilirsiniz.

  • Başak tohumlarını toplarken tamamen renginin sarı olduğuna emin olmasınız. Çünkü tamamen sarı olduklarında buğday vermektedir. Başak hasatında diğer tohumlara göre biraz daha fazla beklemenizde fayda var.
  • Yaygın olarak yapılan karpuz, balkabağı gibi tohumları ekerken su ile aralarında bir kare boşluk bırakmaya özen gösterin. Eğer bir kare boşluk bırakılmazsa ürün oluşmayacaktır.
  • Karpuz tohumları balkabağı ve başak gibi kolay bulunmamakta. Karpuz tohumlarını elde etmek için oyunda bulunan zindanlara erişmek zorundalar.
  • Tarım yapmak için çok tercih edilen bir diğer tür de şeker kamışıdır. Şeker kamışı ekiminde asla orak kullanılmamalıdır. Şeker kamışını sadece dünyada bulunan su kenarlarında ekebilirsiniz. Bu sebepten dolayı şeker kamışını ekerken diğer ürünlerin aksine su ile arasında hiçbir boşluk olmaması gereklidir. Bu hasat sayesinde şekerin yanı sıra kağı ve harita yapabilirsiniz. Şeker kamışını oyunda hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Soğuğa dayanıksız olan şeker kamışını kar örtülü alanda bulamazsınız.

Minecraft Tarım Rehberi içeriğimizi beğendiyseniz eğer, bir diğer içeriğimiz olan Minecraft Hayatta Kalma Rehberi içeriğimizi de mutlaka okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.