Blog

Minecraft Premium Skin Nasıl Değiştirilir?

minecraft skin değiştirme adımları

Biz bugünkü içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Premium Skin Nasıl Değiştirilir?” sorusunu detaylı bir şekilde cevaplayacağız İçeriğimizi okuyarak oyun içinde ki karakterinizin skinini yani dış görünüşünü nasıl değiştirebileceğinizi öğrenebileceksiniz. 

Öncelikle oyun hakkında kısaca bilgi sahibi olalım.

“Dünya’dan Daha Büyük” sloganıyla öne çıkan Minecraft en basit tabiri ile bloklar ile yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz bir video oyunudur. Oyuna dışarıdan bakıldığında “kötü grafiklere” ve “vasat derece basit” gibi görünebilir fakat oyunun iç dünyasına girildiği takdirde kesinlikle böyle bir oyun olmadığını göreceksiniz. İnsanlara yaratıcılığını konuşturarak hayallerinde ki dünyayı oluşturabilme özelliğini sağlayan bu oyun Markus Alexej Persson yani oyun içi adıyla “Notch” tarafından tam tamına sadece bir hafta gibi ironik bir sürede yapılmıştır. 

Minecraft’ın tam sürümü 11 Kasım 2011 tarihinde yayınlanmıştır ve yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra tüm Dünya tarafından oldukça büyük bir ilgiye maruz kalmıştır. Minecraft’ta hayal gücünüze bağlı olarak ev, şato, saray, gökdelen, şehir hatta ülke bile inşa edebilirsiniz. Öyle ki, Minecraft’ta Eyfel Kulesi’nden tutun Titanic gemisini bile inşa eden oyuncular mevcuttur. Neredeyse tüm bilgisayarlarda mevcut olan Minecraft’ın aylık oyuncu sayısı 140 milyondur. Ek olarak 200 milyondan fazla kopya satarak Dünya tarihin en çok kopya satmış oyunu unvanını da elinde bulundurmaktadır.

Bu içerikte ilginizi çekebilir > Minecraft Hava Durumu Değiştirme

Minecraft’ın bu kadar popüler olmasında ki en büyük sebeplerden biri hiç kuşkusuz oyunda bir sınırın olmamasıdır, tek sınır kendi hayal gücünüzün sınırıdır. Bir diğer sebep ise oyuncuların dünyalarında tamamıyla serbest olmalarıdır, isterseniz yer altı dünyası inşa edin isterseniz koskocaman bir ülke inşa edin, sizi yönlendiren veya karışan hiçbir unsura rastlamayacaksınız. İşte bu yüzden Minecraft oyunu bu kadar çok seviliyor ve her ay 140 milyondan fazla oyuncuya ev sahipliği yapıyor.

Minecraft Premium Skin Değiştirme

Minecraft premium skin değiştirme işlemi: Oyuncular tarafından “Skin” olarak tabir edilen şey, oyun içinde bulunan karakterinizin dış görünümüdür. Her oyuncunun varsayılan skini “Steve” adını taşıyan görünümdür, Minecraft Premium sahipleri bunu istedikleri zaman diledikleri skin ile değiştirebilirler. “Superman” skini bile kullanabilirsiniz veya kendinizin yaptığı skin görünümünü dahi kullanabilirsiniz, hiçbir sınırlama veya kural yoktur. Altta ki adımları takip ederek oyun içindeki görünüşünüzü yani skininizi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

  • Minecraft’ın resmi sitesine giriş yapınız.
  • Premium hesap bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapınız.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan “DIŞ GÖRÜNÜM” butonuna basın.
  • Yönlendiğiniz sayfada “Classic” veya “Slim” modelinden dilediğinizi seçebilirsiniz.
  • Ardından alt tarafta bulunan yükleme bölümünden skin paketinizi yükleyerek Minecraft oyununda başarılı bir şekilde skin değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Görmüş olduğunuz üzere Minecraft oyununda skin değiştirmek fazlasıyla kolay bir işlemdir. Ek bir bilgi daha vermek isteriz, söz konusu olan bu işlem sadece “Java Edition” için geçerli olmakla beraber diğer sürüme sahip oyuncular için uygun bir işlem değildir. Diğer sürümlere ait bir Minecraft’ınız varsa direkt olarak oyun içinden dış görünüşünüzü yani skininizi değiştirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Premium Skin Nasıl Değiştirilir?” sorusunu olabildiğince detaylı bir şekilde cevaplamaya çalıştık. Umarız ki içeriğimizde paylaşmış olduğumuz bu bilgiler sizin için faydalı ve sorduğunuz her soru için cevap niteliğinde olabilmiştir. Minecraft hakkında merak ettiğiniz her şeyi yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz, olabilecek en kısa sürede siz değerli okurlarımıza cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz. İçeriğimizi okuduğunuz için teşekkür eder, bütün oyunculara iyi oyunlar dileriz!

Bu içerikte ilginizi çekebilir > Minecraft FPS Nasıl Arttırılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.