Blog

Minecraft Oyunu Kaç Adet Sattı?

minecraft oyunu kaç adet sattı

Minecraft oyunu hiç kuşkusuz günümüzün en popüler ve başarılı oyunlarından bir tanesidir. 2011 yılında çıkmış olmasına rağmen günümüz yani 2021 yılında bile halen daha satış rekorlarına kırabilen üstüne üstlük milyonlarca aktif oyuncu kitlesine sahip nadir oyunlardan birisidir. Peki Minecraft oyunu kaç adet sattı daha önceden hiç merak etmiş miydiniz? Bu içeriğimizi okuduğunuza göre anlaşılan meraklı kesimden birisiniz. Birazdan siz değerli okurlarımız için Minecraft oyunun çıktığı ilk günden günümüze kadar ki satış sayısını sizlerle paylaşacağız. Bu bilgi sayesinde Minecraft’ın ne kadar başarılı bir oyun olduğunu kendiniz gözlemleyebileceksiniz. Dilerseniz lafı daha da fazla uzatmadan hadi gelin hep beraber içeriğimize başlayalım!

Minecraft Nedir?

Minecraft, 2011 yılının 18 Kasım tarihinde çıkmış olan bir video oyunudur. İsveçli oyun geliştiricisi olan Markus Persson, oyunda kullandığı adıyla “Notch” tarafından geliştirilmiş olup Mojang oyun stüdyosu tarafından yayımlanmıştır. Minecraft yayımlandıktan tam üç yıl sonra çok büyük başarı elde ettiğini gören Microsoft direkt olarak oyunun yayımcı firması olan Mojang’ı satın alarak oyunu kendi bünyesine almıştır. Günümüzde Minecraft oyununun sahibi halen daha Microsoft firmasıdır. Minecraft oyunu piksel tabanlı bloklar aracılığı ile size özgürlük sağlar. Oyunun grafikleri üst düzey olmamasına rağmen senaryosu birçok insan tarafından mükemmel olarak tanımlanır. Bunun yanı sıra oyunda yapmak istediğiniz neredeyse her türlü şeyi yapabilirsiniz. Minecraft’ta ki tek sınır kendi hayal gücünüzdür!

Minecraft hesap satın alarak hemen oynayabilirsiniz.

Minecraft Oyununun Amacı Nedir?

Minecraft oyununda asıl amaç tamamıyla hayatta kalmaktır. Hayatta kalma moduna giriş yaptığınız an elinizde hiçbir şey olmadan oluşturulan dünyada doğarsınız. Bu dünyada amacınız gelişmek ve hayatta kalmaktır. Ağaçları kırarak kendinize araç gereç veya geceyi geçirebilecek bir ev yapabilirsiniz. Etrafta ki hayvanları öldürüp etlerini pişirip yiyebilir veya ağaçlardan düşen elmaları toplayabilirsiniz. Gece olunca yaratıklarla savaşmalı ve hayatta kalmalısınız. Yeterince gelişince ise “End” dünyasına gidip ejderhayı öldürerek oyunu bitirebilirsiniz. Minecraft oyununun amacı tamamıyla bunlardır. Amacınız eğlenceli dakikalar geçirmek ve stres atmak ise Minecraft oyunu kesinlikle tam size göre olacaktır.

Minecraft Toplamda Ne Kadar Sattı?

Minecraft oyununun günümüzde ki en başarılı yapımlardan birisi olduğunu daha öncede söylemiştik. Oyun dünyasında başarı nasıl ölçülmekte peki? Tabii ki satış ve aktif oyuncu sayılarıyla. Son yılların en popüler oyunu olan Minecraft geçtiğimiz aylarda 200 milyondan fazla sattığını resmi olarak açıkladı. Firma bu açıklamasına ek olarak aylık 126 milyon aktif oyuncu sayısına sahip olduğunu da ekledi. Bu bilgiler ışığında Dünya’nın en çok satan video oyunun Minecraft olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Evet yanlış duymadınız, günümüzün en çok satan oyunu Minecraft’tır.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Kaç Adet Sattı?” sorusunu detaylı bir şekilde cevapladık. Umarız ki bu içeriğimiz sizin için faydalı ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. Aklınıza takılan her şeyi yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Olabilecek en kısa sürede sizlere cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Minecraft hesapları arasındaki farkları da incelemenizi öneririz > minecraftkurdu.com/minecraft-hesaplari-arasindaki-farklar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.