Minecraft Maden Fırını Nedir?

Minecraft oyunu, sürekli olarak güncellenen ve yeni içerikleri oyuna dahil eden, dünyanın en çok oynanan popüler oyunlarından biridir. Minecraft online oynanan bir oyun olduğundan yeni sürümleri ile birlikte kullanıcılarına farklı güncellemeleri sunar. Her güncellemenin temel amacı oyuncuların ilgisini çekmek ve oyunun oynayışını evrensel anlamda kolaylaştırmaktadır. Minecraft 1.14 sürümüyle gelen bir özellik olan Maden Fırını, oyuncuların oldukça ilgisini çekmiştir. Minecraft Maden Fırını, normal fırından farklı olarak, daha hızlıdır ve eritme hızı oldukça fazladır.

Maden fırını cevherleri eritme konusunda oyunculara büyük kolaylık sağlar. Eritme hızının artması, cevherlerin toplanma ve işlenme hızını da arttıracağından, kullanıcılar bu özellik ile beraber oyun içindeki faaliyetlerini daha akıcı hale getirebilmiştir.

Maden Fırını Ne işe Yarar?

Minecraft içerisinde yeni sürüm ile birlikte gelen Minecraft maden fırını ne işe yarar sorusu birçok oyuncunun merak ettiği bir sorudur. Minecraft maden fırını temel olarak cevher eritme ve yemek pişirme gibi işlemleri yapmaya yaramaktadır. Ancak maden fırının normal fırına göre oldukça fazla avantajlıdır. Maden fırınının cevher eritme hızı normal fırına göre daha fazladır. Mineraft maden fırını normal fırından daha avantajlıdır.

Yapımının da normal fırına göre daha zor olması anlamına gelmektedir. Minecraft oyunu karakterin temel gelişimine dayalı bir oyundur. Bu sebeple karakterlerin ve karakter dünyasının gelişimi için maden fırını oldukça önemlidir. Oyuncular madene inerken yanlarında taş ocağı yerine maden fırını alarak cevherlerini daha hızlı eritecekler aynı zamanda gelişebileceklerdir.

Maden Fırını Nasıl Yapılır?

Maden fırınının yapımı normal fırının yapımına göre daha zordur. Normal fırının yapımı için yalnızca 8 adet taş yeterli iken maden fırınının yapımı oyuncuların şu cevherlere sahip olmaları gerekmektedir;

  • Madende yer alan demir cevherini kazıp eritip elde edilmiş olan 5 adet demir külçesi
  • Çalışma masası ile birlikte 8 tane kırık taş bularak elde edilen 1 tane taş ocağı
  • Oyun içerisinde kolaylıkla sahip olabileceğiniz 3 tane düzgün taş

Minecraft oyununda yukarıda belirtilen malzemelere sahip olursanız rahatlıkla maden fırını da yapabilirsiniz.

Minecraft Maden Fırın adlı yazımızı beğendiyseniz eğer bir diğer yazımız olan Minecraft Hesapları Arasındaki Farklar neler adlı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir