Minecraft Kurt Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft, 11 Kasım 2011 tarihinde Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilmiş ve Mojang oyun stüdyosu tarafından yayımlanmıştır. Yayımlandığı ilk yıl bile büyük bir ilgi gören Minecraft bu ilgisini oyunda ki detaylara borçludur. Minecraft dönemine göre aşırı gerçekçi ve detaylı oyunlardan biri olmayı başarmıştır. Öyle ki aradan geçen yıllara rağmen günümüzde bile bu detaylar büyük bir ilgi çekiyor haliyle bu ilgide Minecraft’a popülerlik olarak geri dönüyor. Bu içeriğimizde belki de Minecraft oyununda bulunan en hoş ve sevgi dolu detaydan bahsedeceğiz. Evet doğru tahmin ettiniz, kurt evcilleştirme! Minecraft kurt nasıl evcilleştirilir konusuna bu içeriğimizde en detaylı şekilde değineceğiz. Dilerseniz sizleri de daha fazla sabırsızlandırmadan hadi gelin hep beraber içeriğimize başlayalım!

Minecraft Kurt Evcilleştirme

Minecraft oyununda ki kurtları evcilleştirerek onları en sadık dostlarınız yapabilirsiniz. Bu sayede en sadık dostunuz olan evcilleştirilmiş bu kurtlar sizi tehlikelere karşı korurlar. Bunun yanı sıra sizi takip ederek tek kalmanızı önlerler. Minecraft’ta bulunan kurtların üç adet huyu vardır;

Vahşi: Kendi halinde zararsız bir biçimde evcilleştirilmeden takılan kurtlar.

Evcil: Oyuncular tarafından evcilleştirilmiş kurtlar.

Saldırgan: Herhangi bir varlıktan hasar almış kurtlar.

Peki vahşi bir kurdu nasıl evcil hale getirebiliriz? Kurt evcilleştirmek oyunda ki en kolay ve en az masrafsız özelliklerden bir tanesidir. Birkaç adet kemik herhangi bir kurdu evcilleştirmeniz için fazlasıyla yeterli olacaktır. Elinize birkaç tane kemik alın ve evcilleştirmek istediğiniz kurda sağ tıklayın. Kurdunuz evcilleşince boynunda bir tasma oluşacaktır. Bu tasma kurdun evcilleştiği ve artık sizin en iyi dostunuz olduğu anlamına gelmektedir.

*Kurt evcilleştirmede kullanılan kemikleri, Skeleton yani İskeletleri öldürerek elde edebilirsiniz.

Diğer bir içeriğimiz olan Minecraft At Nasıl Evcilleştirilir? Adlı yazımızı da mutlaka okumalısınız.

Minecraft Kurt Ne Yer?

Minecraft oyununda eğer evcilleşmiş bir kurda sahipseniz onu besleyebilirsiniz. Birçok oyuncu kurt evcilleştirdikten sonra onların hiçbir zaman acıkmadığını ve canının düşmediğini sanmaktadır. Keşke öyle olsaymış ama ne yazık ki öyle değildir. Evcilleştirilmiş kurdunuzu düzenli olarak çiğ inek eti ile beslemeniz gerekmektedir. Böylelikle hem daha mutlu hem de daha sağlıklı olacaktır.

Minecraft Kurdun Acıktığını Nasıl Anlarım?

Minecraft oyununda evcilleştirilmiş bir kurdun acıktığını veya canının az olduğunu kuyruğuna bakarak rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kurdunuzun kuyruğu eğer yere doğru bakıyorsa bilin ki hem canı az hem de baya bir acıkmış. Kuyruğu eğer yukarı doğru bakıyorsa kurdunuz gayet sağlıklı ve canı yüksek demektir. Kuyruğu yere bakan bir kurda sahipseniz mutlaka ama mutlaka onu beslemelisiniz.

Minecraft Kurt Nasıl Bulunur?

Minecraft’ta kurt bulmak istiyorsanız bunun tek çaresi aramaktır. Kurtların belli bir bölgeleri ne yazık ki yoktur. Dünyanızın herhangi bir bölümünde bir kurda rastlayabilirsiniz. Bu yüzden tek çare dünyanızı gezip kurtları aramaktır. Merak etmeyin, kurtları bulmak sanılanın aksine çok zor ve uğraştırıcı bir şey değildir. Büyük ihtimalle en geç 10-15 dakikalık bir aramadan sonra istemediğiniz kadar kurt bulacaksınız.

Evet, gördüğünüz üzere Minecraft oyununda kurtları evcilleştirmek çok basit bir işlemdir. Minecraft’ı tek oynuyorsanız ve kendinize sadık bir arkadaş arıyorsanız kurtlar en iyi tercih olacaktır! Ölümüne kadar sizi takip eder ve yanınızdan hiçbir şekilde ayrılmazlar!

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Kurt Nasıl Evcilleştirilir?” sorusunu detaylı bir şekilde cevapladık. Umarız ki bu içeriğimiz size yardımcı ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. Aklınıza takılan herhangi bir şeyi yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Olabilecek en kısa sürede size cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir