Blog

Minecraft Işınlanma Kodları [Tüm Kodlar]

minecraft ışınlanma kodları

Minecraft ışınlanma kodları, birçok Minecraft oyuncusunun merak ettiği ve bilmesi gereken kodlardan sadece bir tanesidir. Özellikle yeni yeni sunucularda oynamaya başlamış bir oyuncuysanız bu ışınlanma kodlarının işinize fazlasıyla yarayacağından gönül rahatlığıyla emin olabilirsiniz. Minecraft oyununda binlerce modül ve özellik mevcuttur, bazen bu özellikleri ve modülleri ezberlemek fazlasıyla zorlayıcı olabiliyor. Merak etmeyin, bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için Minecraft ışınlanma kodlarını olabilecek en detaylı şekilde sizlere sunacağız. Işınlanma kodları sayesinde arkadaşlarınızla beraber girdiğiniz sunucularda rahatlıkla birbirinizin yanına ışınlanabileceksiniz, sadece bunla da kalmıyor! Minecraft oyununda bulunan ışınlanmanın bütün özelliklerini öğrenmek için içeriğimizi okumaya devam edin.

Minecraft Oyunu Hikayesi

Minecraft, Markus Persson yani diğer adıyla “Notch” tarafından geliştirilmiş olup Mojang Studios tarafından 18 Kasım 2011 tarihinde bütün oyuncular için yayımlanmıştır. Yayımlandığı ilk günden beri bütün rekorları egale eden Minecraft aynı zamanda Dünya tarihinin en çok kopya satan oyunu olma özelliğini de taşımaktadır. 206 milyon adet kopya satan Miencraft’ın aylık oyuncu sayısı ise ortalama 140 milyon civarındadır. Çevrimiçi bir oyundan söz ediyorsak bu sayı gerçekten inanılmaz fazladır.

İlginizi çekebilir > Minecraft Hava Durumu Değiştirme

Minecraft’ta oyunun amacı yeteri kadar gelişip “END” dünyasına gidebilmek ve bu dünyada bulunan ejderhayı öldürüp oyunu bitirmektir. Tabii Minecraft oyunu çok eski bir oyun olduğu için oyuncuların neredeyse tamamı oyunu başarılı bir şekilde bitirdi. Peki Minecraft neden hala oynanıyor hiç düşünmüş müydünüz? Siz düşünmeden biz hemen cevabını verelim, tabii ki de çevrimiçi sunucular. Söz konusu olan bu sunucular sayesinde oyuncular çeşitli oyun modlarını diğer insanlarla beraber çevrimiçi ve eşzamanlı bir şekilde oynayabiliyorlar. Dilerseniz hadi gelin bu sunucularda bolca ihtiyaç duyacağınızın Minecraft ışınlanma kodlarına geçelim!

Minecraft Teleport Kodları

Hemen minecraft teleport kodlarına birlikte bakalım:

  • /tp kullanıcıadı = Bu kod sayesinde istediğiniz bir oyuncunun yanına ışınlanabilirsiniz. (Kullanıcı adı bölümüne ışınlanmak istediğiniz oyuncunun oyun içi adını girmelisiniz.)
  • /tp kullanıcıadı kullanıcıadı1 = Bu kod sayesinde herhangi bir oyuncuyu yanınıza ışınlayabilirsiniz. (İlk kullanıcı adı bölümüne yanınıza ışınlamak istediğiniz oyuncunun adını, diğer kullanıcı adı bölümüne ise kendi oyun içi adınızı girmelisiniz.)
  • /tp kullanıcıadı koordinat = Bu kod sayesinde dilediğiniz bir koordinata ışınlanabilirsiniz. (Kullanıcı adı bölümüne kendi oyun içi adınızı yazdıktan sonra koordinat bölümüne koordinat girerek istediğiniz her yere ışınlanabilirsiniz.)

İlginizi çekebilir > Minecraft Elmas Bulma Taktiği

Essentials Olan Sunucularda Çeşitli Teleport Kodları

/tpall = Bu kod sayesinde bütün oyuncuları yanınıza ışınlayabilirsiniz. (Kodu yazmanız fazlasıyla yeterli olacaktır, ek bir bilgi vermenize gerek yoktur.)

/tphere kullanıcıadı = Bu kod sayesinde istediğiniz bir oyuncuyu yanınıza ışınlayabilirsiniz. (Kullanıcı adı bölümüne yanınıza ışınlamak istediğiniz oyuncunun oyun içi adını yazmanız yeterli olacaktır.)

/tpa kullanıcıadı = Bu kod sayesinde istediğiniz bir oyuncuya ışınlanma daveti gönderebilirsiniz. (Kullanıcı adı bölümüne davet göndermek istediğiniz oyuncunun oyun içi adını yazmanız yeterli olacaktır.)

/tpaccept = Bu kod sayesinde gelen teleport isteklerini kabul edebilirsiniz. (Kodu yazmanız yeterli olacaktır, ek bir bilgiye gerek yoktur. Ek olarak bu kod sayesinde sadece son istek kabul edilir.)

/tpdeny = Bu kod sayesinde gelen teleport isteklerini reddebilirsiniz. (Kodu yazmanız yeterli olacaktır, ek bir bilgiye gerek yoktur. Ek olarak bu kod sayesinde sadece son istek reddedilir.)

/tptoggle = Bu kod sayesinde teleport daveti almanızı engelleyebilirsiniz. (Kodu yazmanız yeterli olacaktır, tekrardan davet almayı aktif etmek için kodu tekrar yazınız.)

/tpahere kullanıcıadı = Bu kod sayesinde herhangi bir oyuncuyu yanınıza ışınlatmak için istek atabilirsiniz. (Kullanıcı adı bölümüne yanınıza gelmesini istediğiniz oyuncunun oyun içi adını yazın, oyuncu eğer isterse yanınıza ışınlanır, bunu sakın unutmayın!)

/tpaall = Bu kod sayesinde tüm oyunculara yanınıza ışınlanmaları için istek atabilirsiniz. (Kodu yazmanız fazlasıyla yeterli olacaktır, yanınıza ışınlanmak isteyen oyuncular isteği kabul ederek yanınıza ışınlanabilirler.)

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Işınlanma Kodları” hakkında detaylı bilgiler verdik. Umarız ki içeriğimiz sizin için faydalı ve sorduğunuz her soru için cevap niteliğinde olmuştur. İçeriğimiz ve Minecraft hakkında merak ettiğiniz her türlü konuyu yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Olabilecek en kısa sürede siz değerli okurlarımıza en net cevabı vereceğimizden emin olabilirsiniz. Bütün okurlarımıza ve Minecraft severlere iyi oyunlar dileriz!

Minecraft ışınlanma kodları yazımızı beğendiyseniz eğer bu yazıyı da mutlaka okumalısınız > Minecraft At Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft Işınlanma Kodları [Tüm Kodlar]” Hakkında Düşünceler

  1. Gökdeniz Uzun dedi ki:

    Bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.