Minecraft Hava Durumu Değiştirme

Minecraft, İsveçli oyun geliştiricisi olan Markus Persson yani “Notch” tarafından 18 Kasım 2011 tarihinde geliştirilmiş olup Mojang firması tarafından yayımlanmış bir video oyunudur. Minecraft günümüzde en çok satmayı başarmış oyundur. Tam tamına 208 milyon adet satarak Dünya tarihinin en çok satan oyunu olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra Minecraft’ın aylık 160 milyon aktif oyuncu kitlesi bulunmaktadır. Oyuncuların Minecraft’ı ne kadar çok sevdiğini daha önce hiç düşünmüş müydünüz?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit, Minecraft günümüzde bulunan en detaylı oyunlardan bir tanesidir. Oyunda bulunan bu detaylar sayesinde oyun gerçekten çok derinleşiyor ve oynanması çok daha keyifli bir hale geliyor. Buna ek olarak oyunda bulunan topluluk sunucuları sayesinde oyuncular diğer oyuncular ile beraber çeşitli mini oyunlar oynayabiliyorlar. Minecraft oynayan birçok oyuncu günümüzde bu mini oyunları çoğunlukla oynamaktadır.

Biz bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için Minecraft hava durumu değiştirme işleminin nasıl yapılabileceğini detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu sayede oyunda ki hava durumuna istediğiniz gibi müdahale edebileceksiniz. Hadi sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan hemen içeriğimize başlayalım!

Minecraft Hava Durumu Nasıl Değiştirilir?

Minecraft oyununda birden fazla hava durumu mevcuttur. Özellikle yağmurlu hava durumu birçok oyuncunun sinirlerini bozmaktadır çünkü yağmur FPS düşüklüğüne sebep olur. Bunun yanı sıra bazı oyuncular atmosferik bir hava katması için hava durumunu ruh hallerine göre değiştirmek ister. Özellikle gerçek hayatta kar yağarken oyunda da kar yağması çok güzel bir atmosfer yaratabilir. Peki Minecraft oyununda hava durumu nasıl değiştirilir? Bu işlemi yapmak gerçekten çok ama çok basittir. Altta ki adımları uygulamanız fazlasıyla yeterli olacaktır.

  • Klavyenizde bulunan “T” tuşuna basarak sohbet bölümünü açın.
  • Hava durumunu yağmurlu yapmak için parantez içindeki kodu yazın ve “Enter” tuşuna basın. (/weather rain)
  • Hava durumunu gök gürültülü yapmak için parantez içindeki kodu yazın ve “Enter” tuşuna basın. (/weather thunder)
  • Hava durumunu yıldırımlı yapmak için parantez içindeki kodu yazın ve “Enter” tuşuna basın. (/weather lightning)
  • Havayı açık yapmak için parantez içindeki kodu yazın ve “Enter” tuşuna basın. (/weather clear)
  • *Karlı biyomdaysanız yağmur yerine kar yağacaktır.

Görmüş olduğunuz üzere Minecraft oyununda hava durumunu düzenlemek çok basit bir işlemdir. Bir satır kod ile hava durumunu dilediğimiz gibi değiştirebiliriz. FPS yükseltmek için veya oyuna çok daha iyi bir atmosfer katmak için hava durumunu dileğinize göre değiştirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Hava Durumu Değiştirme” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu içeriğimiz size yardımcı ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. Aklınıza takılan herhangi bir şeyi yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Olabilecek en kısa sürede size cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.

bu yazımızı da okuyabilirsiniz > Minecraft Elmas Bulma Taktiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir