Minecraft Hangi Büyü Ne İşe Yarar?

Minecraft günümüzde ki en kapsamlı ve detaylı oyunlardan bir tanesidir, belki de en kapsamlı ve detaylı oyun bile olabilir. Minecraft oyununda ki her detayı ve özelliği ezberlemeye kalkışsanız herhalde yıllarınızı bu ezberleme sürecine harcamak zorunda kalırdınız. Redstone sistemlerinden tutun iksirlere kadar oyunu eğlenceli kılan ama aynı zamanda çok da detay kazandıran özellikler mevcuttur. Biz bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için Minecraft oyununda hangi büyü ne işe yarar bunu detaylı bir şekilde anlatacağız. İçeriğimizi detaylı bir şekilde okuduktan sonra oyunda ki her büyünün ne işe yaradığını ve hangi eşyalarda kullanılabileceğini eksiksiz bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Sizi de daha fazla sabırsızlandırmadan hadi gelin içeriğimize başlayalım!

Minecraft Büyü İsimleri ve Görevleri

Minecraft’ta onlarca büyü mevcuttur, her büyünün görevi ve basılabildiği eşyalar farklılık gösterir. Bazı büyüler eşyalara güç katar bazıları ise size güç katar. Dilerseniz hadi gelin hangi büyü ne işe yarar hep beraber öğrenelim!

Keskinlik Büyüsü

Keskinlik büyüsü sayesinde birisine vurduğunuz zaman daha fazla kalp yani hasar vermiş olursunuz. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye beştir. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye beştir. Keskinlik büyüsü sadece kılıçlara basılabilir.

Servet Büyüsü

Servet büyüsü sayesinde kazdığınız cevherlerden daha fazla maden düşmesini sağlayabilirsiniz. Elmas cevherini kazdığınız zaman normal şartlarda bir adet elmas gelecekse bu büyü sayesinde dört veya beş adet elmas bile gelebilir. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye üçtür. Servet büyüsü sadece kazmalara basılabilir.

Verimlilik Büyüsü

Verimlilik büyüsü sayesinde blokları daha hızlı bir şekilde kırabilirsiniz. Bu sayede özellikle madencilik yaparken çok daha hızlı olabilir ve daha fazla cevher toplayabilirsiniz. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye beştir. Verimlilik büyüsü sadece kazmalara, baltalara ve küreklere basılabilir.

İpeksi Dokunuş Büyüsü

İpeksi dokunuş büyüsü sayesinde kırdığınız bloklar aynı şekilde yere düşer. Normal şartlarda taş blok kırdığınız zaman bu blok yere kırık taş olarak düşer fakat ipeksi dokunuş büyüsü ile kırdığınız taş bloklar yere taş blok olarak düşer. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye ikidir. İpeksi dokunuş büyüsü sadece kazmalara, baltalara ve küreklere basılabilir.

Darbe Büyüsü

minecraft darbe büyüsü
minecraft darbe büyüsü nasıl yapılır

Darbe büyüsü sayesinde oyunda bulunan moblara yani düşmanlara daha fazla hasar verebilir aynı zamanda zırhlarını daha kolay kırabilirsiniz. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye beştir. Darbe büyüsü sadece kılıçlara basılabilir.

Alevden Çehre Büyüsü

Alevden çehre büyüsü sayesinde vurduğunuz kişiyi yakabilirsiniz. Bu sayede daha uzun süreli hasar vereceğinizden ötürü rakiplerinizi daha kolay öldürebilirsiniz. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye ikidir. Alevden çehre büyüsü sadece kılıçlara basılabilir.

Bu içeriğimizde ilgini çekebilir > Minecraft At Nasıl Evcilleştirilir

Savurma Büyüsü

Savurma büyüsü sayesinde vurduğunuz kişi beş altı blok öteye savrulur. Güçlü moblar ile savaşırken bu büyü sayesinde bolca zaman kazanabilirsiniz. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye ikidir. Savurma büyüsü sadece kılıçlara basılabilir.

Güç Büyüsü

Güç büyüsü sayesinde yaylarınızı fazlasıyla güçlendirebilirsiniz. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye beştir. Güç büyüsü sadece yaya basılabilir.

Kırılmazlık Büyüsü

Kırılmazlık büyüsü sayesinde eşyalarınızın çok daha zor kırılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle elmas kazma yaptıysanız ve kırılmazlık büyüsü kullanıyorsanız emin olun uzun bir süre başka bir elmas kazmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye üçtür. Kırılmazlık büyüsü her eşyaya basılabilir.

Koruma Büyüsü

Koruma büyüsü sayesinde hasar aldığınızca canınız çok daha az gider. Normal şartlarda üç kalp eksiltecek bir hasar aldıysanız koruma büyüsü sayesinde bu hasar bir kalbe kadar düşecektir. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye dörttür. Koruma büyüsü sadece zırha basılabilir.

Su Adaptasyonu Büyüsü

Su adaptasyonu büyüsü sayesinde su altında daha fazla kalabilirsiniz. Normal şartlarda en fazla otuz saniye kalınabiliyorsa su adaptasyonu büyüsü sayesinde elli saniye kadar kalabilirsiniz. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye birdir. Su adaptasyonu büyüsü sadece kaska basılabilir.

Tüy Düşüşü Büyüsü

Tüy düşüşü büyüsü sayesinde yüksek bir yerden düştüğünüzde çok daha az canınız gider. Normal şartlarda üç kalp eksiltecek bir yerden düştüğünüzde tüy düşüşü büyünüz varsa bir kalbiniz eksilecektir. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye dörttür. Tüy düşüşü büyüsü sadece bota basılabilir.

Eklembacakların Kıyameti Büyüsü

Eklembacakların kıyameti büyüsü sayesinde özellikle örümceklerle savaşırken daha fazla hasar vermenizi sağlar. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye beştir. Eklembacakların kıyameti büyüsü sadece kılıçlara basılabilir.

Yumruk Büyüsü

Yumruk büyüsü sayesinde yayınıza savurganlık özelliği kazandırabilirsiniz. Yayınız ile vurduğunuz rakibiniz 5-6 blok öteye savrulacaktır. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye ikidir. Yumruk büyüsü sadece yaya basılabilir.

Sonsuzluk Büyüsü

Sonsuzluk büyüsü sayesinde yayınızla sınırsız bir şekilde ok atabilirsiniz. Sınırsız ok özelliği kazandırılan yayınızla beraber rakiplerinizle gözünüz kapalı bir şekilde bile savaşabilirsiniz. Bu büyünün gelebileceği maksimum seviye birdir. Sonsuzluk büyüsü sadece yaya basılır.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Hangi Büyü Ne İşe Yarar?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu içeriğimiz sizin için faydalı ve merak ettiğiniz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. Aklınıza takılan her şeyi yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Olabilecek en kısa sürede size cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Bu içeriğimizde ilgini çekebilir > Minecraft Hayatta Kalma Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir