Blog

Minecraft Eyer Nasıl Bulunur?

Minecraft Eyer Nasıl Bulunur?

Minecraft Eyer, Minecraft dünyasında bulunan en nadir eşyalardan bir tanesidir. Bir eyer sahibi olmak istiyorsanız onu bulmanız gerekmektedir, ne yazık ki Minecraft oyununda eyer üretilememektedir. Merak etmeyin, eyer bulmanın birden fazla yöntemi mevcuttur.

 İyi bir haberimiz var! Bir eyere sahip olduğunuz takdirde onu dilediğiniz hayvana binmek için kullanabilirsiniz fakat unutmayın, hayvanlara binmek için yanınızda birkaç ödülde taşımanız gerekmektedir!

Minecraft oyununda ki eyer hakkında merak ettiğiniz her şey bu içeriğimizde detaylı bir biçimde yer almaktadır. Minecraft oyununda eyer nasıl bulunur, hangi hayvanlara eyer takılabilir ve bunu yaptıktan sonra bu hayvanları nasıl sürebiliriz bu içeriğimizde detaylarıyla beraber öğrenebileceksiniz.

Minecraft Eyer Nerede Bulunur?

Minecraft oyununda eyer bulmak için birden fazla yöntemin olduğundan daha öncede bahsetmiştik. Eyer bulmanın tam tamına 4 adet yöntemi mevcuttur. Hazine sandıklarını yağmalamak, ticaret yapmak, balık tutmak ve avlanmak bu yöntemlerdendir. Dilerseniz hadi gelin bu yöntemleri nasıl gerçekleştirebilirsiniz hep beraber öğrenelim!

Hazine Sandıklarını Yağmalamak

Minecraft her iki sürümünde de bu konumlarda bulunan hazine sandıklarından eyer elde edebilirsiniz;

  • Zindanlar
  • Kale Kalıntıları
  • Çöl Tapınakları
  • Son Şehirler
  • Orman Tapınakları
  • Nether Kaleleri
  • Kaleler
  • Köyler

Bu konumların ne yazık ki hepsinde her zaman bir eyer bulunmaz. Nether kalelerinde eyer bulunma şansı %35, zindanlarda bulunan sandıklarda  %28.3 ve çöl tapınaklarında ise %23.5’dir. Odağınız ve tek hedefiniz bir eyer bulmak ise mutlaka nether kalelerini ziyaret etmelisiniz.

Bu içerikte ilginizi çekebilir > Minecraft Işınlanma Kodları

Nether’da bulunan kalelerde sandıklara erişmek için ilk önce obsidyenden yapılmış bir nether portalına sahip olup nether’a gitmeniz gerekmektedir. Bu da eğer oyuna yeni başladıysanız sizi epey fazla zorlayabilir, o nedenden ötürü eğer yeni bir dünyadaysanız diğer seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Çöl biyomlarında çöl tapınakları bulunabilir, bu tapınağın sandıkları tapınak içinde ki bir odadır. Çok dikkatli olun, hazine sandıkları TNT tuzağı ile çevrilidir ve üstüne basıldığı an sandıklar dahil çevresinde ki her şeyi yok eder. Bu da eyer bulduysanız bile boşa gidecek demektir. Minecraft Eyer bulmak için diğer bir yöntem ise

Balık Tutmak

Herhangi bir suda balık tutarak balık yerine hazine elde edebilirsiniz. Burada hazine altın değil, tabii ki de eyerdir ☺. Ne yazık ki normal bir olta ile balık tuttuğunuzda denizden eyer gelme olasılığı %1’den bile daha azdır.

Endişelenmeyin, oltanızı “Denizin Şansı” büyüsü ile kutsayarak şansınızı oldukça yükseltebilirsiniz. Daha hızlı balık tutmak için bir de 3. Aşama “Ayartma” büyüsü eklediğiniz takdirde çok kısa bir sürede eyer sahibi olabilirsiniz.

Tek ihtiyacınız olan büyülü bir olta ve bir parça su. İster bir okyanusta ister bir nehirde isterseniz yapay bir gölette balık tutabilirsiniz, su kütlesi olması fazlasıyla yeterli olacaktır.

Deri İşçisi İle Ticaret Yapmak

Elinizde çok miktarda zümrüt mevcutsa onları bir eyer karşılığında arkadaş canlısı bir deri işçisi köylü ile takas edebilirsiniz. Ne yazık ki köylerde derici bulunamaz, işsiz bir köylünün önünde kazan atarak o köylüyü bir deri işçisine dönüştürebilirsiniz.

Dönüştürme işleminden sonra o köylü ile “Usta” statüsüne ulaşana kadar ticaret yapın, köylü usta olduktan sonra zümrüt karşılığı eyer takası yapabilirsiniz. 

Bir Tahripçi (Ravager) Avlayın

Minecraft oyununda eyer bulmanın belki de en kolay yolu bir tahripçi avlamaktır. Avlanmanın heyecanını seviyorsanız bir tahripçi avlayarak eyer bulabilirsiniz. Tahripçiler boğalara benzer ve çok güçlü yaratıklardandır. Bir tahripçi öldürdüğünüz takdirde üstünden mutlaka bir eyer düşecektir.

Bu içeriğimizde minecraftkurdu olarak siz değerli okurlarımız için “Minecraft Eyer Nasıl Bulunur?” konusunu olabildiğince detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu içeriğimizde anlatmış olduğumuz her şey sizin işinize yaramış ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. İçeriğimizi okuduktan sonra bile Minecraft oyununda eyer nasıl bulunur hakkında aklınızda soru işareti kalmışsa yorumlar bölümünden bizlere soru sorabilirsiniz, olabilecek en kısa sürede sizlere cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz. Tüm okurlarımıza ve Minecraft severlere iyi oyunlar dileriz!

Bu içerikte ilginizi çekebilir > Minecraft Elmas Bulma Taktiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.