Minecraft Elmas Bulma Taktiği

Minecraft oyununda ki en değerli cevherlerden bir tanesi hiç kuşkusuz ki elmas cevheridir. Bildiğiniz üzere bir şeyin değerini adedi ve sıklığı belirler. İşte tam olarak bu nedenden ötürü elmas cevheri Minecraft oyununda bu kadar fazla değerlidir. Minecraft oyununda elmas cevheri çok zor bulunduğu gibi aynı zamanda çokta az bulunmaktadır. Bu yüzden bu cevher oyunun en değerli materyallerinden bir tanesidir. Elmas cevheri sayesinde alet edevat ve zırh tarzı birçok şey yapabilirsiniz. Kullanım çeşitliliği çok fazla ve aşırı güçlü bir cevher olduğundan ötürü en çok kullanılan cevherdir. Size iyi bir haberimiz var! Bu içeriğimizde oyunda en zor bulunan cevherlerden biri olan elmasın nasıl çok daha kolay bulunabileceğini anlatacağız. Minecraft elmas bulma taktiği nedir öğrenmek istiyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin!

Minecraft Elmas Bulma Hilesi

Minecraft oyununda elmas bulmak aslına bakılırsa sanılanın aksine çok zor değil sadece biraz bilgi isteyen bir işlemdir. Bizde sizlere bu bilgiyi sağlayacağız, bu sayede ihtiyacınızdan çok daha fazla elmasa rahat ve kolay bir şekilde erişebileceksiniz. Minecraft elmas bulma hilesi nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıda ki adımları dikkatli bir şekilde uygulayın!

 • Minecraft oyunundayken ve aktif bir dünyadayken klavyenizde bulunan “F3” tuşuna basın. Ekranınızın sol üstünde otomatik olarak bir bilgi paneli oluşacaktır.
 • Oluşan bilgi panelinden “Y” bölümünü bulun, bu bölüm size bulunduğunuz yüksekliği bir diğer tabir ile katları gösterecektir.
 • Minecraft oyununda elmas cevheri genellikle 10. ve 15. katlar arasında oluşur.
 • Bu katlar arasına indiğiniz zaman yanlara doğru kazmaya başlayın, çok büyük ihtimalle elmas cevheri bulacaksınız.

Ufak bir tüyo daha vermek isteriz, elmas cevheri lavların bulunduğu yerlerde çok daha fazla olur. Bu yüzden elmas ararken oyun seslerinizi yükseltin ve lav seslerini dinlemeye çalışın. Bu sayede lavları bulduğunuz gibi çok büyük bir ihtimalle elmasları da bulacaksınız.

İlginizi çekebilir > Namemc Skin Nedir?

Minecraft Elmas En Çok Hangi Katmanda Bulunur?

Minecraft oyununda her cevher her katmanda bulunmuyor ne yazık ki. Yani altınızda ki bir iki bloğu kazdığınız zaman elmas bulma olasılığınız neredeyse sıfırdır. Elmas dahil diğer cevherlerinde oluşma katmanları vardır. Elmas cevheri bu katmanlarda aranılırsa bulma olasılığı çok fazla artacağı için çok doğru bir seçim yapılmış olur. Aksi takdirde uzun süreler blok kazmak ile uğraşabilirsiniz. Peki Minecraft oyununda elmas en çok hangi katmanda bulunur? Hadi gelin bu sorunun cevabını hep beraber öğrenelim!

Minecraft oyununda elmas cevheri en çok 10. katmanda bulunmaktadır. Kısacası eğer 10. Katmanda elmas cevheri ararsanız bulma olasılığınız en az iki katı olacaktır.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Elmas Bulma Taktiği” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu içeriğimizde paylaştığımız bilgiler neticesinde bol bol elmas cevheri bulabilmişsinizdir. Yorumlar bölümünden aklınıza takılan her şeyi bize sorabilirsiniz. Olabilecek en kısa sürede sorunuzu cevaplayacağımızdan emin olabilirsiniz.

bu içeriği de mutlaka okuyun > Minecraft FPS Arttırma

One thought on “Minecraft Elmas Bulma Taktiği

 • 05/10/2021 tarihinde, saat 19:52
  Permalink

  Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş bütün detaylarını öğrendim biz boşuna kazıyormuşuz şimdi madene indiğimde 20 30 elmas almadan çıkmıyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir