Blog

Minecraft At Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft At Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft, 11 Kasım 2011 senesinde çıkmış olan bir video oyunudur. Aradan geçen yıllara rağmen popülerliğini hiçbir şekilde kaybetmemiş olup tam tersi bir şekilde üstüne koya koya ilerlemiştir. Bildiğiniz üzere popülerlik her zaman iyi sonuçlar doğurmuyor, Minecraft popülerliği yüzünden birçok defa ne yazık ki suçlandı. Günümüzde ki geleneksel medya Minecraft için aşırı şiddet içeren ve sadece yetişkinlerin oynaması gereken bir oyun olduğu dile getirdi. Çok değil, ortalama 30 dakika Minecraft oynarsanız bu söylemin ne kadar saçma ve asılsız olduğunu anlayabilirsiniz. Minecraft her yaş grubu için özellikle de çocuklar için gerçekten aşırı derecede öğretici bir oyundur. Biz bugün bu içeriğimizde Minecraft at nasıl evcilleştirilir bunu detaylı bir şekilde anlatacağız. Minecraft’ın ne kadar zararsız ve eğitici olduğunu şu şekilde anlayabilirsiniz, oyunda ki bir atı eğitmeyi ve ona bakmayı öğreneceğiz. Dilerseniz siz değerli okurlarımızı daha fazla sabırsızlandırmadan hadi gelin hep beraber içeriğimize başlayalım!

Minecraft At Evcilleştirme

Minecraft oyununda at evcilleştirmek için herhangi bir eşyaya ihtiyacımız yoktur. Evcilleştirdikten sonra atınızı sürmek için bir tek eyere ihtiyacınız vardır. Eyer taktıktan sonra dilerseniz atınızı korumak için ona özel ürettiğiniz zırhları takabilirsiniz. Hadi gelin Minecraft at nasıl evcilleştirilir adım adım öğrenelim!

  • Evcilleştirmek istediğiniz ata gelin ve ona bakarak sağ tıklayın.
  • Sağ tıkladıktan sonra atın üstüne bineceksiniz fakat sizi kısa bir süre sonra üstünden atacaktır.
  • At sizi üstünden atmayana kadar bu işlemi tekrarlayın. At sizi üstünden atmamaya ve attan kalpler çıkmaya başlayınca atın evcilleştiğini anlayabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere Minecraft oyununda at evcilleştirmek bu kadar basit.

İlginizi çekebilir >  minecraftkurdu.com/namemc-skin-nedir-nasil-kurulur/

Minecraft Ata Nasıl Eyer Ve Zırh Takılır?

Evcilleştirilmiş bir atınız varsa işiniz çok kolay! Atınızın üstüne binin ve “E” tuşuna basın. Karşınıza atınızın envanteri çıkacaktır. Bu envanter aracılığı atınıza eyer ve zırh takabilirsiniz. Eyer takmadan atınızı sürmenizin imkansız olduğunu belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra zırh ise atınızı tehlikelere karşı koruyacak ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Minecraft At Nasıl Beslenir?

Minecraft’ta bulunan atlarda bir canlı olduğu için her canlı gibi onlarında beslenmeye ihtiyaçları vardır. Evcilleştirilmiş atınızı elma ile rahatlıkla besleyebilirsiniz. Atınızı her gün düzenli bir şekilde beslemeyi unutmayın, o sizin en sadık dostlarınızdan birisi!

Minecraft At Nasıl Bağlanılır?

Oyunda bulunan herhangi bir atı bağlamak için bir adet çit ile bir adet kayışa ihtiyacınız vardır. Çiti istediğiniz bir noktaya yerleştirin ardından kayışı ilk önce ata sonra ise çite bağlayın. Bu sayede atınızı bağlamış ve kaçmasını önlemiş olacaksınız. Bu yöntem ile atınıza bir ahır yapabilir ve ona konforlu bir yaşam sunabilirsiniz.

Minecraft At Nasıl Kullanılır?

Minecraft’ta evcilleştirilmiş bir ata sahipseniz sağ tık ile üstüne binin. Atınızda eyer olmasına dikkat edin, yoksa atınızı kullanamazsınız. Atınıza bindikten sonra “W,A,S,D” tuşları ile atınızı kullanabilir ve yönlendirebilirsiniz. At normal bir oyuncuya kıyasla çok daha hızlı hareket ettiği için uzak yolları veya keşiflerinizi atınız ile beraber çok daha hızlı yapabilirsiniz. Atınız ile işiniz bitti ve inmek istiyorsanız klavyenizde bulunan “Shift” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Minecraft At Çiftleştirme

Minecraft’ta eğer iki tane atınız varsa bunları çiftleştirerek yavru ve çok sevimli atlar elde edebilirsiniz. Atları çiftleştirmek için iki adet altın elmaya ihtiyacınız vardır. Bir tane bir ata diğerini ise diğer ata verdiğiniz anda çiftleşerek yavru bir at dünyaya getireceklerdir.

Gördüğünüz üzere Minecraft oyununda atlar bile aşırı derecede detaylı. Her zaman dediğimiz gibi, Minecraft’ta ki tek sınır kendi hayal gücünüzdür.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft At Nasıl Evcilleştirilir?” sorusunu detaylı bir şekilde cevapladık. Umarız ki bu içeriğimiz size yardımcı ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. Aklınıza takılan herhangi bir şeyi yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Olabilecek en kısa sürede size cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Diğer bir içeriğimiz olan Minecraft Tarım Rehberi yazımızı da mutlaka okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.